Idén Szentgotthárd adott otthont a kisebbségek napjának. A Vas Megyei Önkormányzat ebben az évben a német, a cigány, a horvát és a szlovén nemzetiségekhez tartozókat tüntette ki a kisebbségi díjjal. A megyei önkormányzat 2000 óta ad át díjakat a kisebbségi nyelvek és hagyományok fennmaradásáért küzdőknek. A 2001-es népszámlálási adatok alapján Vas megyében 13 nemzetiségi csoport él. A legtöbben, 2321-en horvátoknak vallják magukat. A díjazottak között van Czuczainé Skaper Hilda, aki az alsószölnöki Német Kisebbségi Önkormányzat képviselőjeként, jelenleg pedig elnökeként vigyázza a régióban a német nyelv és kultúra fennmaradását - számol be az orf.at. A szentgotthárdi ünnepségen kitüntették a kőszegi Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnökét is. Baranyai Mihályt elsősorban az oktatás területén végzett szakmai munkája tette méltóvá az elismerésre.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!