Menekülttábor épülne Szombathely közelében

Az osztrák kormány 300 fős menekülttábort építene a Szentpéterfa szomszédságában fekvő Monyorókerék településen. Ausztriában ez lenne a harmadik ilyen befogadó-állomás. Az előkészítés hónapok óta, titokban zajlott, a lakosság így már csak a kész tényekkel szembesülhetett a hétvégén, amikor a helyi önkormányzat bemutatta a terveket - írja a megyei napilap. Walter Strobl, a település polgármestere elmondta: a település önkormányzata támogatja a menekülttábor építését, de a végső szót a helybeliek mondhatják ki népszavazáson. Amennyiben a projekt megvalósítása mellett döntenek, úgy 2010 őszén meg is kezdődhet a munka.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek