Szombathelyen sem lesz kilakoltatás március elsejéig

Nem lesz kilakoltatás március elsejéig Szombathelyen sem. A téli időszakban védettek a jelentős tartozást felhalmozó családok, ugyanis törvény rendelkezik arról, hogy december 1. és március 1. között díjhátralékuk ellenére sem lehet az embereket utcára tenni. Szombathelyen még októberben költöztettek ki önkormányzati bérlakásából egy 75 éves férfit. A megyeszékhelyen egyébként 286 családot érint az önkormányzati lakásbérleti jogviszony megszüntetésének veszélye. Nyolcvanhat magánszemély és család esetében már jogerős ítéletet hozott a bíróság a bérleti jogviszony megszüntetéséről. További 200 ügy folyamatban van. A helyi önkormányzat szociális bizottságának elnöke a megyei napilapnak elmondta: attól nem kell tartani, hogy az utcára kerülnek ezek a családok, mert mindent elkövetnek azért, hogy orvosolják a problémát. A jövő évben tervezik, hogy kialakítanak egy szociális szállót a városban, ahol befogadják a bajba jutott embereket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek