Roham volt tegnap a szombathelyi benzinkutakon

Mára virradóra a benzin hat forinttal, míg a gázolaj négy forinttal drágult, ám január elsején újabb áremelkedésre lehet számítani, így a benzin ára az újévben elérheti az eddig rekordnak számító 320 forintos literenkénti árat. Így tehát érthető, hogy a szombathelyi kutakon is tumultus volt tegnap. A vásárlók nem csak autójukat tankolták tele, hanem sokan kannákba is töltöttek üzemagyagot. Az egyik helyi kút munkatársa azt mondta, a tegnap szinte ki ürült 9000 literes tartályuk, az újévig pedig még további rohamra számítanak. A szakemberek szerint egyébként a benzin áremelkedés a bioetanol keresletének fellendülését hozhatja. Ennek az üzemanyagnak ugyanis továbbra is változatlan marad az ára, mivel az etanol nem esik jövedéki kötelezettség alá.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek