Széchenyi emlékév 2010-ben

Magyarországon egész éves rendezvénysorozattal emlékeznek meg Széchenyi István halálának 150. évfordulójáról. A központi ünnepség április 8-án Nagycenken lesz. A koszorúzást követően nagygyűlést is tartanak. Másnap a településen folytatódik Kárpát-medencei diákok részvételével a Széchenyi-vetélkedő. Mindezt megelőzően februárban Budapesten, a Gellért Szállóban tartják meg az először 1864-ben megrendezett Széchenyi-bált. A Lánchíd elkészülte előtt egy dunai evezőstúrával tisztelegnek. A kenusok azt a távot teljesítik, amelyet egykoron Széchenyi István is megtett. Budapesten, Szegeden, Nagykanizsán, de még az erdélyi Marosvásárhelyen is lesznek majd megemlékezések.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek