Szombathelyen a VASIVÍZ ZRT pár éve már felújította az uszoda mögött található két termálkút egyikét. A kettes számú kúthoz azonban már 30 éve nem nyúltak, így csökkent a víz hőfoka és mennyisége is. A mintegy 15 millió forintos beruházási munkák elvégzése után, percenként 300 liter gyógyvizet hoznak majd felszínre. A közelmúltban egyébként bevizsgálták a kút vizét, így újabb 10 évre megkapták a gyógyvíz-minősítést, míg az uszoda előtti sárkányos kút vize ásványvíz minősítést kapott. A munkálatok ideje alatt a nappali kórházban található gyógyászati medencéket az egyes számú kútból töltik fel, a sárkányos kút jótékony hatású vizét viszont január közepéig nélkülöznie kell a látogatóknak. Drágul az élet Szentgotthárdon is. 2010-ben többe kerül a hulladékszállítás és a víz- és szennyvízcsatorna szolgáltatás a vasi városban. A szilárd hulladék szállítása 12%-kal emelkedik, így az egyfős háztartásoknak 13.975.- Ft-ot kell fizetniük egy évre, míg a 3 vagy több fős családoknak 26.065.- Ft-ba kerül a szolgáltatás. A hulladékkezelés költségéhez a város közel 5,5 millió Ft-tal járul hozzá. A vízdíj összege 2010-ben a szennyvízcsatorna-szolgáltatással együtt 713.- forintra változik.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!