A kulturális tárca idén is támogatni kívánja a Weöres Sándor Színházat

A kulturális tárca idén is támogatni kívánja a Weöres Sándor Színházat. Az Oktatási és Kulturális Minisztérium kiemelt jelentőségűnek tartja a szombathelyi Weöres Sándor Színház működését, és – a jogszabályok betartásával – igyekszik forrást biztosítani a teátrum működésére 2010-ben is. A szaktárca – a színház eddigi érdemeire tekintettel – a támogatás mértékét a 2009-es központi költségvetési támogatással megegyezőnek tervezi. Ugyanakkor az összeg pontos nagyságáról az Előadó-művészeti Tanács január 14-ei ülése és döntése után nyilatkoznak majd. A minisztérium javasolni fogja, hogy a Weöres Sándor Színház is részt vehessen a „Kiemelt művészeti célok” elnevezésű, 800 millió forintos keretösszegű pályázaton. Az OKM hangsúlyozza: eddig is fontosnak tartotta a színház támogatását. 2008-ban fél évre 100 millió, 2009-ben – az első teljes éves működés támogatására – 200 millió forintot biztosított a szaktárca.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek