Határrendészeti múzeum nyílt Körmenden

Határrendészeti múzeum nyílt a Körmendi Rendészeti Szakközépiskolában pénteken. A kiállítást Bencze József országos rendőrfőkapitány és Holló József, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum főigazgatója nyitotta meg. A kiállítás anyaga áttekinti a határőrizet történetét. Bemutatja a magyar határok őrzőinek egykori egyenruháit, felszereléseit, fegyvereit, kitüntetéseit és korabeli technikai eszközeit. Bencze József emlékeztetett: a határőrség és a rendőrség integrációs folyamatának egyik vezérelve az volt, hogy a tízezer fős határőrség az új keretek között is megőrizze minden haladó hagyományát és emlékeit. Bencze azt mondta, hogy a rendőrség szervezetén belül szolgáló volt határőrök már megtalálták a helyüket, megfelelnek a határrendészeti munka új kihívásainak vagy a rendőri szolgálatban velük szemben támasztott szakmai igényeknek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek