Egyiptomi archeológusuk egy sor új sírhelyet fedeztek fel, amik újabb bizonyítékokkal szolgálhatnak a 4000 évvel ezelőtt dolgozó munkások életviteléről - közölte Kairó város régészeti osztálya. Az már most kiderült, hogy ez a többezer ember, akik az ókori világ utolsó fennmaradt csodáit építették, rendszeresen fogyasztottak húst, körülbelül három hónapos műszakokban dolgoztak, és abban a megtiszteltetésben volt részük, hogy az általuk épített piramisok árnyékába, királyuk mellé temették őket. A felfedezés úttörő lehet abból a szempontból, hogy azt mutatja: a munkások inkább lehettek fizetett napszámosok, mint rabszolgák.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!