Alacsony az influenza aktivitása Vasban

Véget ért az iskolai szünet és az év végi szabadságok, így az új év első hetében, a becslések szerint az országban 15 ezer 600-an fordultak influenzás panaszokkal orvoshoz, másfélszer többen mint az elmúlt év végén. Az influenza-aktivitás azonban Vas megyében alacsonynak minősíthető – olvasható az ÁNTSZ honlapján. A betegek csaknem fele a fiatal felnőtt korosztályból kerül ki. 17-en kerültek kórházba, három betegtől vett mintából mutatták ki a H1N1 vírust. Amint arról beszámoltunk egy hete egy középkorú nő halt bele az újinfluenzába a Markusovszky kórházban. Dr. Gulyás Zita kistérségi tisztifőorvos rádiónknak elmondta: Szombathelyen és térségében a megbetegedések száma nem éri el a járványos szintet.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek