Denevéreket mentettek Szombathelyen

Meghökkentő látvány tárult egy hirdetőtáblát leszerelő cég munkásai elé a szombathelyi piacnál. A harmadik emeletről eltávolított tábla alatt ugyanis több száz denevér lapult. Többségük dermedten lezuhant a földre, sok kis emlős viszont körözni kezdett a levegőben, bújóhelyet keresve. Az esetről járókelők értesítették a környezetvédelmi felügyeletet, akik azonnal megtiltották a szomszédos tábla leszerelését, majd értesítették az Őrségi Nemzeti Park embereit. Addig a földre hullott, ébredező denevéreket papírdobozokba gyűjtötték. Összesen 320 emlőst sikerült megfogni. Az állatokat Kőszegre szállították, ahol a bencés székház hatalmas padlásán elengedték őket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek