A Magyar Madártani Egyesület idén a fecskék védelmére kívánja felhívni a figyelmet, mivel ezek a madarak az elmúlt időszakban megfogyatkoztak a visszaszoruló istállózó állattartás miatt. A füsti, a molnár és a partifecske is fészkel megyénkben. Közülük a leginkább veszélyeztetett a partifecske amely Vasban főként a Rába parton költ. Míg 2001-ben közel 1000 párt figyeltek meg a kutatók, addig 2009-ben már csak 56 párt regisztráltak. Prof. dr. Gyurácz József, a Savaria Egyetemi Központ biológiai intézetének vezetője rádiónknak azt mondta, a leginkább közelünkben fészkelő fecskefaj a molnárfecske, ami a városokban költ és kis odafigyeléssel elősegíthetjük ezeknek a madaraknak a szaporodását.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!