A magas kamatok időszaka következik

A következő öt évben jelentősen drágul majd a tőke, magasabbak lesznek a hitelkamatok és növekszik az infláció is az eurózónában, mert az országok egyszerre akarják majd finanszírozni államháztartási hiányukat - jelentette ki Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke Szombathelyen egy napokban tartott, műszaki értelmiségiek által szervezett fórumon. A növekvő államadósságot finanszírozni kell, így emelkedik majd a tőke ára, ennek következtében a hosszú lejáratú reálkamatok lényegesen magasabbak lesznek a korábbi évekénél - mondta előadásában. Véleménye szerint a következő kormányzatnak is követnie kell a megkezdett fejlődési pálya útvonalát, takarékos gazdálkodás mellett, a szükséges átalakításokat, reformokat végrehajtva meg kell jelölnie egy 2014-es csatlakozási dátumot az euróövezethez.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek