Ma délelőtt a kórházért tüntettek Körmenden. A demonstrációt a város polgármestere és a jobboldali szervezetek szervezték, mivel kétségessé vált az egészségügyi ellátás azok után, hogy az országos tiszti főorvos visszavonta a kórház működési engedélyét. Az elmúlt években a Medisyst Kft. működtette az intézményt, de nemrég visszaadta a jogot az önkormányzatnak. A regionális ÁNTSZ megadta a további működési engedélyt, amit most felülbírált az országos tiszti főorvos. Falus Ferenc országos tisztifőorvos közölte: az kaphat engedélyt az üzemeltetésre, akinek megvan hozzá az embere és az eszköze. Ha nem sikerül rendezni az ügyet, az ÁNTSZ gondoskodik az ellátásról: a betegellátást átadják a szombathelyi kórháznak. A Medisyst és a tisztiorvosi szolgálat későbbre ígért tájékoztatást.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!