Az ENSZ a szentgotthárdiak mellett áll

A szentgotthárdi önkormányzat beadványt nyújtott be a genfi székhelyű Aarhusi Egyezmény Jogkövetési Bizottságához, mert Ausztria nem tekinti ügyfélnek a várost a heiligenkreuzi hulladékégető engedélyeztetési eljárásában. A szervezet elfogadhatónak tartja a kérvényt és állásfoglalást kér az osztrák államtól, illetve az illetékes bécsi szaktárcától. A bizottság döntése érdemi befolyással lehet az osztrák engedélyezési eljárásra, amennyiben az megállapítja a nemzetközi jog megsértését. Szentgotthárd már több mint három éve küzd az osztrák oldalon, de a határtól néhány száz méterre tervezett égető felépítése ellen. Engedélyeztetési eljárását jelenleg másodfokon Bécsben, a Környezetvédelmi Szenátusban tárgyalják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek