Az ORF-ért tiltakoznak Magyarországon

A UPC szombathelyi és soproni kábeltévés ügyfelei február 1-től csak akkor láthatják az ORF 1 és 2 műsorait, ha külön kérik és fizetik a szolgáltatótól az adókat. A UPC összesen hat német nyelvű csatornát vett ki az analóg kínálatból. A Győr-Moson-Sopron Megyei Német Kisebbségi Önkormányzat tiltakozik a német nyelvű adók átcsoportosítása ellen és levelet juttatott el ez ügyben a többi közt a Nemzeti Hírközlési Hatóság elnökéhez, a kisebbségi és a hírközlési ombudsmanhoz. A vasi térségből is sokan tájékozódtak a két osztrák adó segítségével, a legtöbben a burgenlandi híradó időjárását nézték minden nap. A Kisalföld információi szerint február 11-től a digitális nagy csomagokban is megszűnik az idegen nyelvű csatornák továbbítása, az előfizetőknek is csak mini csomagok keretében lesznek azok elérhetők.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek