Ismét zöld szalag kitűzésével tiltakoznak a kormány egészségügyet érintő pénzügyi megszorításai ellen a szombathelyi Markusovszky Kórházban február 11-én, a betegek világnapján - közölte közleményében a kórház vezetősége. Idén a Markusovszky Kórház csaknem egymilliárd forinttal kevesebb pénzből gazdálkodhat. A 44 ezer fekvőbeteg helyett csak 39.500 beteget tudnak fogadni az aktív fekvőbeteg osztályok, így az elviselhetetlenül hosszú várakozási idők tovább fognak növekedni. A járóbeteg-ellátásban még súlyosabb helyzet állhat elő. Az elmúlt évi 850 ezer kezelt eset helyett 2010-ben a kórháznak megközelítőleg csak 750 ezer esetre van finanszírozási szerződése. A krónikus betegségben szenvedőknek ezért heteket, hónapokat kell majd várniuk arra, hogy sorra kerüljenek egyes szakrendeléseken, szakambulanciákon.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!