A 24. órában érkezett a segítség – mondta egy mai sajtótájékoztatón Dr. Borovics Attila, erdészeti főigazgató, utalva arra, hogy a kámoni arborétum növényállománya már jócskán elöregedett. Mint arról korábban beszámoltunk a szombathelyi növénykert 170 millió forint pályázati pénzt nyert el, amiből megritkítják az elöregedett és túlburjánzott növényeket, új telepítésekre is sor kerül majd és ezzel párhuzamosan turisztikai fejlesztéseket is elindítanak. A szakember elmondta, a kámoni arborétumban eddig is sok ritka fenyőfaj élt, ezt a gyűjteményt pedig szándékuk szerint még tovább fejlesztik majd.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!