Lakáskörülményei miatt demonstrált egy önkormányzati bérlakás bérlője hétfőn a szombathelyi Városháza előtt. Nyolc hónapja utaltak ki neki egy lakást a régi, rossz állapotú ingatlan helyett, akkor ő elfogadta a cserét. A városi tv-nek azt mondta, amikor beköltöztek, nem látszott, hogy mennyi hibája van a lakásnak. A férfi szerint lakhatási körülményeik veszélyeztetik a gyerekei életét. Szijártó Győző – az ingatlankezelési egység vezetője szerint a teljes felújítás rengeteg pénzbe kerülne. Szombathelyen közel 80 bérlakást kellene helyreállítani. A SZOVA Zrt. idén a lakbér-bevételekből nem tud korszerűsítésre költeni, mert romlott a pénzügyi helyzete. 2009-ben további 84 millió forinttal nőttek a kintlévőségeik, így a bérlők összesen már 215 millióval tartoznak a cégnek – olvasható a szombathelyi televízió honlapján.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!