Szigorítanák a sportlövészet és a fegyvertartás szabályait. Pszichológiai alkalmassági vizsgálathoz köthetik a sportlövészet gyakorlását, és elképzelhető, hogy szigorodnak a fegyvertartás szabályai is. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium holnap kezd ez ügyben tárgyalásokat. A hátterében a két közveszélyes sportlövő egyetemista ügye áll – a pécsi ámokfutó egy embert megölt, többeket megsebesített pontlövő fegyverével, egy budapesti hallgató 22 ember kivégzését tervezte el. Szunyi Mihály, az egyik szombathelyi lövészklub vezetője rádiónknak elmondta: fegyvertartáshoz eddig is szükség volt sportorvosi vizsgálatra, a hatályos törvény szigorítása nem valószínű, hogy meghozná a várt eredményt. A szakember szerint kirívó esetekről van szó, a sportlövészet alapvetően fegyelmezett embert kíván.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!