A Szombathelyi Képtár gyűjteményéből nyílik kiállítás Gödöllőn

Huszonkét magyar és tizenhárom külföldi művész mintegy ötven alkotását tárják a közönség elé szombattól a Gödöllői Iparművészeti Műhelyben. Katona Szabó Erzsébet textilművész, a kiállítás kurátora elmondta, hogy a Szombathelyi Képtár a minitextil művek kincsesbányája. A vasi 1200 darabos gyűjteményből mutatnak be válogatást és ennek érdekessége, hogy olyan művészek munkái is láthatók lesznek, akik már nem élnek, mint például a nagyszerű Széchenyi Lenke, akinek az almába beleszőtt Ádám és Éva képe szenzációnak számított elkészülte után. 1975-ben rendezték meg Szombathelyen az első magyar miniatűr-textil kiállítást, amelyet egy évvel később Nemzetközi Textil Biennále követett, ezt ma háromévenként rendezik meg az apró textilek seregszemléjével együtt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek