Sikeres pályázat Vas megye hulladékgazdálkodásáért

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium 1,3 milliárd forint támogatást ítélt meg a térségben létrehozandó hulladékhasznosító rendszerhez. Szombathely vezetésével, 130 vasi település összefogásával tavaly nyáron alakult meg a Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás. A szervezet célja egy olyan rendszer kiépítése volt, amely hosszútávú megoldást jelenthet a térségben keletkező szemét kezelésére. A sikeres pályázat segítségével 2014-re Szombathelyen elkészül egy évi 1400 tonna kapacitású válogatómű, valamint hat nagyobb településen hulladékudvart alakítanak ki. Összegyűjtik a szelektív és szilárd hulladékot, valamint sor kerülhet a már bezárt lerakók rekultivációjára is – olvasható a szombathelyi televízió honlapján.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek