Heteken belül megérkezhetnek a gólyák Vas megyébe is

Tegnap Tüskeváron látták az első gólyát, párja valószínűleg két-három nap múlva követi. A tüskevári gólyapár mindig februárban tér vissza, két-három héttel hamarabb, mint társaik. A szakemberek szerint valószínűleg Dél-Európában telelhetnek, ezért előzik meg pár héttel a többieket. Bánhidi Péter, a Chernel István Madártani és Természetvédelmi Egyesület titkára rádiónknak elmondta: bár, korán érkezett a tüskevári gólya, Vas megyébe is heteken belül várják az első madarakat.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek