Föld Órája 2010: szombaton lekapcsolódnak a fények

A Föld Órája a WWF három évvel ezelőtt indult nemzetközi kezdeményezése, célja pedig az, hogy ráirányítsa a figyelmet az éghajlatváltozásra és annak veszélyeire. A világ elsőszámú klímavédelmi eseményéhez csatlakozók vállalják, hogy a hónap utolsó szombatján, azaz március 27-én este 20.30-tól egy órára lekapcsolják a világítást ott, ahol vannak. Tavaly már 88 ország 4000 települése, és több százmillió ember oltotta ki együtt a fényeket, Magyarországról akkor 67 település és több mint egymillió ember vett részt a Föld Óráján, illetve rajtuk kívül vállalatok, iskolák, közintézmények is, köztük a Parlament és a tatabányai Turul-szobor. Ami 2010-et illeti, két vasi település már csatlakozott a kezdeményezéshez. A WWF magyarországi szervezete még kampányfilmet is bemutatott a témában.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek