Vasi madárbarátok segítségét is várj a Madártani Intézet

Évek óta működik gólyafigyelő portál az Interneten, nagy segítséget nyújtva ezzel a szakembereknek a madárállomány feltérképezésében. Mint arról korábban beszámoltunk, az Intézet az idei évet a fecskék évének nyilvánította, ezért a gólyákéhoz hasonló, fecskefigyelő oldalt indítottak a Neten. Megyénkben a füsti, a molnár és a partifecske is fészkel. Közülük a leginkább veszélyeztetett a partifecske amely Vasban főként a Rába parton költ. Míg 2001-ben közel 1000 párt figyeltek meg a kutatók, addig 2009-ben már csak 56 párt regisztráltak. Orbán Zoltán programfelelős rádiónknak azt mondta, ugyan még egy hónapja sincs, hogy a fecskefigyelő portált elindították, de már szép számmal történt bejegyzés azzal kapcsolatban, hogy tavaly hol és mennyi fecske fészkelt. A Magyar Madártani Intézet egyébként nemrég egy madárbarát turizmusfejlesztési programot is kidolgozott, amibe vendéglátóhelyek, borászatok, lovardák de oktatási intézmények is csatlakozhatnak. Bővebb információt a www.mme.hu oldalon olvashatnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek