Júniusban folytatódik a szalmonella per Szombathelyen

Továbbra sincs ítélet az utóbbi évek egyik legsúlyosabb szalmonella járványának ügyében Szombathelyen. A szerdai tárgyaláson a bíróság újabb szakértő meghallgatását rendelte el, a per június 23-án folytatódik – számol be a Független Hírügynökség. 2006. augusztusában 418 ember betegedett meg szalmonella fertőzés miatt. 103-an kórházba kerültek és hatan meghaltak. A betegek szinte kivétel nélkül a szociális étkeztetésben kiszállított menüből ettek. A szalmonella kórokozóját a diós kockából mutatták ki a szakemberek, ezért az ügyészség a süteményt készítő cukrászüzem vezetője ellen emelt vádat. Az asszonyt több ember halálát okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel vádolják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek