Óvodai bűnmegelőzési program Szombathelyen

A Vas Megyei Rendőrkapitányság azért indította el 2009 őszén ezt a programot, hogy a legfiatalabb korosztály esetében is elkerülhető legyen, hogy áldozatokká váljanak közlekedési balesetek vagy más vészhelyzet esetén. A szakemberek úgy vélik, hogy a korai figyelemfelhívásnak, a magabiztos magatartás és megoldás minták közvetítésének - az életkori sajátosságok figyelembe vételével - az óvodás korosztály körében is helye lehet. A MegÓvLak program kísérleti jellegű beindításához Szombathelyen három óvodát kértek fel. Ezekben az intézményekben az iskola előtt álló, nagycsoportos gyerekek olyan témákkal ismerkednek, mint az idegenekkel szembeni viselkedés, értéktárgyaik védelme, vagy a környezeti, természeti értékek megóvása.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek