Rohoncról került szennyeződés az Aranypatak vizébe

Amint arról beszámoltunk, másfél hete egy szombathelyi lakos fedezte fel az Aranypatakban az elszíneződést, amit jelentett a Nyugat Dunántúli vízügyi igazgatóságnak. A szakemberek vízmintát vettek, amit elküldtek a Környezetvédelmi Felügyelőségnek is. A vízügyi igazgatóság munkatársai végül Ausztriában találták meg a szennyezés forrását, a rohonci tisztítónál. Nádor István igazgató elmondta, a vizsgálat eredménye elkészült, eszerint egyértelmű, hogy az osztrák szennyvíztisztítóból került a vízbe a szennyeződés. Az osztrák vízügyi hatóság munkatársai tovább folytatják a vizsgálatokat, és amennyiben szükségesnek látják, kiszabják a megfelelő bírságot.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek