Megnyitották Magyarország légterét

7500 méter felett, egyelőre csak az átrepülő forgalom számára hétfőn 10 óra 36 perctől 15 óráig megnyitották a magyar légteret - közölte az MTI-vel a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. Hétfő déltől pedig újra megnyitották Magyarország légterét. Ez azt jelenti, hogy megindulhat a légi forgalom, és a Ferihegyi Repülőtér is kinyithat ismét. Mint ismeretes, a magyar hatóságok pénteken 19 órától hétfő 12 óráig teljes légtérzárat rendeltek el a magyar légtérben, az izlandi vulkánkitörés miatt az európai légtérbe kerülő hamu ugyanis komoly kockázatot jelent a repülőgépeknek. A magaslégtérben egyébként a szlovák és a cseh légteret is megnyitották hétfőn.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek