A hétvégén Magyarországot is elérte az izlandi vulkáni hamu felhő. A Levegő Munkacsoport úgy tájékoztatta az MTI-t, hogy Budapesten néhány óra alatt a szokásos ötszörösére, míg Nyíregyházán nyolc-tízszeresére növekedett a levegő szennyezettsége. A Nyugat a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőségnél érdeklődött, szerkesztőségünk azonban azt a tájékoztatást kapta, hogy légszennyezettség méréseket a térségben csak időközönként végeznek, mivel azonban jelenleg nincs mintavételezés, így nem lehet tudni, hogy a helyi légkört mennyire terhelte meg a tűzhányó kitörése.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!