A Magyar Nemzeti Bank ma délelőtt 11 órakor adta ki legújabb érmét, az 5000 forintos emlékérme hivatalos kibocsátása az Őrségi Nemzeti Park területén, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium közreműködésével szervezett Föld Napja ünnepségen történt - közölte a Magyar Pénzverő Zrt. Az érme a magyarországi nemzeti parkokról tervezett érme-sorozat első, bevezető darabja. A hazánk legfiatalabb nemzeti parkját megörökítő érmét Gáti Gábor tervezte. Az ötezer forint névértékű érme 31,46 gramm ezüstöt tartalmaz, és összesen 8000 példányban bocsátják ki. A tervek szerint 2011-ben a Duna-Dráva Nemzeti Park folytatja a sort.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!