A napraforgó 80 százalékát már elvetették Vas megyében, és a napokban elkezdődött a kukorica vetése is – tájékoztatta Márkus Antal, a Vas Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal vezető főtanácsosa az MTI-t. A napraforgót 7-8 ezer hektáron, a kukoricát pedig 30-35 ezer hektáron vetik el. Az elmúlt hetekben hullott csapadék kicsit nehezítette, lassította a munkát, de összességében jól haladnak a tavaszi munkákkal. A tavaszi árpa vetése mintegy 10 ezer hektáron már befejeződött, és végeztek a 7 hektáros zab vetésével is. Az őszi vetés most ígéretes képet mutat; a repce virágzik, a búza és a gabonafélék pedig a szárba indulás elején vannak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!