Három újraélesztő berendezést helyeztek el tegnap a vasi megyeszékhelyen. Az Egészségügyi Alapellátó Intézet pályázaton elnyert felszerelései a Polgármesteri Hivatalba, a Bem utcai Humán Civil Házba, valamint a Nádasdy utcai Prevenciós Házba kerültek. Az életmentő pontok kialakítására az intézet 1 millió forintot nyert a minisztérium pályázatán, saját erőből pedig 800 ezer forintot adtak. Ebből finanszírozták a készülékek mellett annak a 45 főnek a képzését, akik a defibrillátort használják. A köztisztviselők, a civil szervezetek képviselői és védőnők megtanulták az életmentés alapjait valamint a készülék használatát. Az életmentő pontokat táblák is jelzik.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!