Megkezdődtek az érettségi vizsgák – Szombathelyen összesen 1363 diák ad számot tudásáról. Az írásbeli vizsgák három héten keresztül zajlanak majd a vasi megyeszékhelyen, az első nap a végzős középiskolások a magyar nyelv és irodalom feladatokat oldották meg. Szabó Magda, Gelléri Andor Endre és Karinthy Frigyes egy-egy alkotásával kapcsolatos elemzés szerepelt a 2010-es középszintű érettségi szövegalkotási részében. A szövegértési tesztfüzetben egy Magyar Hírlap-interjú kapcsán kellett válaszokat adniuk a diákoknak. Gáspárné Zsolnai Zsuzsanna a Nagy Lajos Gimnázium igazgatója rádióknak elmondta, hogy idén is maximális biztonsági intézkedések mellett kerültek az iskolába az érettségi feladatok. A diákok pedig, akár csak a korábbi években, csokival, ásványvízzel, kabalafigurával felvértezve érkeztek reggel vizsgázni. A feladatok megoldókulcsát kedden reggel hozza nyilvánosságra az Oktatási Hivatal. Kedden a matek írásbelivel folytatódik a számonkérés. A szóbeli vizsgák Szombathelyen majd június 3-a és 25-e között lesznek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!