Ég és föld

Ma délután, Ég és Föld címmel tartotta modul megnyitóját az ELTE Gothard Asztrofizikai Obszervatóriuma és a Kámoni Arborétum. A két intézmény közösen kapcsolódik be a Gyöngyös völgye turisztikai projektbe. Mint az a megnyitón elhangzott a kámoni csillagvizsgáló az elmúlt években felfejlesztette infrastruktúráját, így mostanra megújult külsővel és parkkal várja a látogatókat. Az Arborétum is hamarosan új, környezetbarát látogatóközponttal és megújult növény gyűjteménnyel hívogatja a kirándulókat. Prof. dr. Jankovics István az obszervatórium igazgatója a nyugat.hu-nak elmondta, a két intézmény eredményes együttműködését nemcsak egy képzeletbeli-, de egy a Gyöngyösön átívelő híd fogja realizálni. Ezt a remények szerint még idén fel is avathatják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek