A szombathelyi Négylábúak az emberért Közhasznú Alapítványnál jelenleg hat kutya van. Az állatok kiképzése már egészen fiatal korban megkezdődik, az első vizsgálatot pedig már három naposan elvégzik, amiből azt is megtudhatják a szakemberek, hogy terápiás, vakvezető vagy észlelő kutyának lesz-e alkalmas az állat. A szombathelyi kutyusokat előszeretettel hívják speciális igényű gyerekekhez, nemcsak a megyeszékhelyen, hanem Vas megye több intézményébe. Schröterné Vári Anita elmondta, a kutyás terápia külföldön már több évtizede működik, itthon hét éve volt az első vizsga.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!