Újra lenne buktatás és osztályozás alsóban

A közoktatási törvény módosító javaslata szerint szeptember 1-jétől ismét lehetne buktatni az általános iskola második osztályának végétől. A szöveges értékelés mellé pedig visszaállítanák az osztályozást is. Dr. Kovács Péterné, a szombathelyi Derkovits Iskola igazgatója rádiónknak elmondta: egyetért az indítvánnyal, mert a tapasztalatok szerint alsó tagozatban a szöveges értékelést nem vették komolyan a szülők és 5. osztályban már késő behozni a lemaradást. Hozzátette: sokszor az jelenti a problémát, hogy a szülők nem figyelnek oda a gyerekek otthoni munkájára. A buktatás ezért számukra is jelzésértékű lehet.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek