Augusztus 21-én nyílt meg a Szent Márton Plébánia és a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága közös kiállítása, a 2013-ig tartó szlovén-magyar projekt soron következő részeként. A négy tárlóban közel száz, nagy értékű régészeti lelet kapott helyet. A kiállítás szimbolikusan három fő részre osztja a termet. Az első traktusban egy 1483-as szárnyas oltár pontosan berendezett másolata áll, a tridenti miserend szerinti elrendezésben. A másik részben különböző korokból származó ereklyetartókat, kelyheket, miseruhákat és egyházi zászlókat láthatunk. Végül a harmadik, a templom területén előkerült régészeti leleteket tartalmaz, ezek között leginkább a XV-XVIII. századi polgári viseletek darabjait tekinthetik meg az érdeklődők.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!