Morvai Krisztina még az EP-választás után, 2009. júniusában tartott sajtóreggelit külföldi tudósítóknak, erről számol be a kiszivárogtató portálon a hétvégén megjelent diplomáciai távirat - írja a Népszabadság Online. Morvai a beszélgetésen civilként, emberi jogi, illetve nőjogi aktivistaként definiálta magát, és a jelen lévő újságírókon élcelődve közölte, hogy "nem egy tipikus fasiszta, vagy náci karrier" az övé. A távirat szerint a magyar médiában "Náci Barbiként" aposztrofált jobbikos képviselő egyaránt képes magas szintű diskurzusra és a legkeményebb antiszemita retorikára. Morvai elítéli az EU-t, mint teljes mértékben igazságtalan, neoliberális, bürokratikus és korrupt rendszert, és Magyarországra többször mint perifériára szorult, "harmadikvilág-beli" országra utalt a követségi jelentés szerint. Egy kérdésre válaszolva Morvai Krisztina azt is közölte a sajtóreggelin, hogy a Jobbik szlogenje - Magyarország a magyaroké - alatt azt értik, hogy az a Magyarországon élő kisebbségekre is vonatkozik, a profitjukat hazánkból kivivő multi cégekre viszont nem.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!