Kinevettek a rabtársak egy elítéltet, mert a magánelzárást nem az erre a célra rendszeresített formaruhában, hanem pizsamában kellett letöltenie; az elítélt ezért az állampolgári jogok biztosához fordult. Szabó Máté a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben történtekkel kapcsolatban az emberi méltóság és a jogbiztonság sérelmét állapította meg - közölte az ombudsman hivatala hétfői sajtóközleményében. Az origo.hu beszámolója szerint a börtön parancsnoka azt mondta Szabó Máté ombudsmannak, hogy a megfelelő formaruhák a büntetés idején mind mosásban voltak. Az ombudsman kezdeményezte az intézet parancsnokánál, hogy kizárólag az erre a célra rendszeresített formaruhában hajtsák végre a magánelzárás fenyítést, a fogvatartott panaszának utólag adjanak helyt, és a jövőben a fogvatartotti panaszokat jóval nagyobb körültekintéssel, a tényeket figyelembe véve vizsgálják ki.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!