Megkezdődött a Répce és Rábca menti vizes élőhelyek helyreállítása. A Répce és a Rábca menti vizes élőhelyek helyreállítása, vízellátásának biztosítása a célja annak az Európai Unió által is támogatott programnak, amelynek megnyitóját csütörtökön tartották Répcelakon. Az Észak-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság a Fertő Hanság Nemzeti Park Igazgatóságának szakmai támogatásával 78 millió 652 ezer forint vissza nem térítendő támogatást nyert a vízgazdálkodási és természetvédelmi célokat egyaránt szolgáló beruházásra. A fejlesztésnek köszönhetően jelentősen javul majd a Répce Répcelak alatti mederszakaszának vízellátása. A kivitelezési munkák során teljesen felújítják Répcelaknál a zsilipet, a több mint 17 kilométeres szakaszon mederkotrással kitisztítják a legjobban eliszapolódott részeket, a vízfolyást szegélyező bokrokra és árnyat adó fákra vigyázva.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!