Búzafelvásárlás Ausztriában

Nyugat-magyarországi gazdaként jobban megéri Ausztriában eladni a gabonát, mint hazánkban – írja a vasmegye.hu. Az osztrák magtárak ugyanis visszafizetési garanciát vállalnak a piaci árak alakulásától függően. Ha a búza több pénzért kel el, a termelő akár milliókat is visszakaphat a kialkudott áron felül. A Dél-burgenlandi Gazdaszövetkezet tavaly körülbelül 180 euróért, mintegy 48 ezer forintért vásárolta fel a búzát közvetlenül az aratás után. Mivel a piaci feltételek a tavalyi évben kedvezően alakultak, az első visszafizetés tonnánként körülbelül 20 euró volt, a második pedig 35 euró. Vas megyéből is sokan értékesítik a gabonájukat Burgenlandban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek