A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt 2001-be indította el a bázisiskola programját, amelyben ma már országszerte 150 általános és középiskola vesz részt. Ezekben az intézményekben kiemelt szerep jut a vöröskeresztes tevékenységnek. Szombathelyen bázisiskolaként működik a Bolyai Általános Iskola és Gimnázium, de ilyen intézmény volt a Szent-Gyögyi iskola is. Az iskolák sikerén felbuzdulva elindult a bázisóvoda program is, így a gyerekek egészen kicsi korban megismerkedhetnek a vöröskeresztes szellemiséggel – mondta el rádiónknak Kenedli Csilla a Vöröskereszt Vas megyei igazgatója. Jelenleg Sárváron és Egyházasrádócon működik a megyében bázisóvoda, de ősszel újabb intézményeket avatnak Ikerváron és Szombathelyen is. A programnak egyébként bármelyik intézmény részese lehet, pályázni a Magyar Vöröskereszt honlapján lehet.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!