110 ezer euró támogatást kapott a szentgotthárdi III. Béla szakképző iskola egy határon átnyúló uniós program keretében. Az "Egészséges ifjúság" projektben két Vas megyei és két szlovéniai középiskola vesz részt. A két éven át zajló programsorozat az egészséges életmódra és táplálkozásra szeretné ráirányítani a fiatalok figyelmét. A megállapodást múlt héten írták alá a felek. A program tematikájában három csomag szerepel, valamennyiben az egészséges életmóddal kapcsolatos rendezvények szervezését, a szakács és vendéglátóipari tanulók részvételével egészséges ételek készítését vállalták a résztvevők, de lesz majd főzőverseny, közös nyári tábor tábor és konferencia is. A szervezők a diákok életmódját szeretnék megváltoztatni, egészségesebbé tenni. Készül majd egy kiadvány is tájjellegű és egészséges ételekkel, a tapasztalatokat pedig egy internetes oldalon írják majd meg. A projekt során 220 ezer eurót költhetnek el, a vezető partner a III. Béla szakképző, a szentgotthárdi iskola 110 ezer eurót kapott erre a célra.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!