Ötszázezer forintos levegőtisztaság-védelmi bírságot szabott ki a Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség arra az osztrák állampolgárra, aki tiltott módon végez növénytermesztést az általa bérelt földterületen az Őrségben, Kisrákos és Viszák között.
Az MTI birtokába került a határozatok másolata szerint az osztrák gazda sorozatos jogsértést követett el, a hatóság a maximális bírságösszeget szabta ki rá. Ugyanez a gazda a Natura 2000 védelem alatt álló területen engedély nélkül kutakat fúratott, és öntözéses, kemizált zöldségtermesztésbe fogott. Ezért a természetvédelmi hatóság 900 ezer forint összegű bírság megfizetésére kötelezte, majd amikor tevékenységét a tiltás ellenére sem hagyta abba, további 100 ezer forint bírsággal sújtotta. Markovics Tibor, az Őrségi Nemzeti Park igazgatója az MTI érdeklődésére szerdán elmondta: gazda két traktorját is lefoglalták, természetvédelmi őreik naponta ellenőrzik a területet, sőt éjszaka is járőröznek, mert azt tapasztalták, hogy az érintett az éjszakai órákban is folytatja a tiltott tevékenységet.