A Kémia Nemzetközi Éve rendezvénysorozat egyik kiemelkedő eseményeként új Guinness-rekordot próbálnak meg felállítani Szombathely és környékének általános iskolás és középiskolás diákjai. A gyerekek szeptember 30-án a Paragvári Utcai Általános Iskola udvarán 14 órakor végzik el a kémiai kísérletet: keményítőt mutatnak ki Lugol-oldattal. A rekordkísérlet eredményességét közjegyző hitelesíti. A rekordkísérletben a szombathelyi diákok mellett a Miskolci, a Pécsi, a Szegedi Tudományegyetem, a Nyíregyházi Főiskola és az egri Eszterházy Károly Főiskola hallgatói és a városok iskoláinak diákjai is részt vesznek. Helyszínenként legalább ötszáz-ötszáz diáknak kell ugyanabban az időpontban elvégeznie a kísérletet azért, hogy az eddigi rekord megdőljön.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!