A Savaria Egyetemi Központ Könyvtára is elindult a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Minősített Könyvtár cím elnyerésére idén először kiírt pályázatán. A 2007-ben Év Könyvtára címet megszerzett létesítménynek jó esélyei vannak, hogy az újabb rangos elismerés birtokosa lehessen. Minősített Könyvtár korszerű, használó központú, minőségszemléletű könyvtár vagy könyvtári tevékenységet végző szervezet lehet – számol be az egyetem hírleve. A benyújtott pályázatok alapján a Könyvtári Minőségügyi Bizottság két szakértője helyszíni vizsgálatot tart, amelynek során ellenőrzi, illetve pontozással és szövegesen is értékeli az adott intézményt. A cím odaítéléséről a miniszter dönt; az öt évre szól, amelyet adott esetben vissza is lehet venni az arra időközben érdemtelenné váló tulajdonostól.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!