Október végéig tartanak az utómunkálatok a vörösiszaptól megtisztított területeken. A hónap végéig tartanak az utómunkálatok a vörösiszaptól megtisztított területeken. A Vidékfejlesztési Minisztérium miniszteri megbízottja elmondta: a Marcal folyó pár kilométeres szakaszáról eltávolított szennyezett anyag vár még elszállításra. Szabó Csaba emlékeztetett arra,, hogy az egy évvel ezelőtti gátszakadáskor összesen csaknem 1300 hektárt öntött el a vörösiszap, 758 hektárnyi mezőgazdasági területről kellett eltávolítani az összegyűlt lúgos anyagot. A munkálatok 19 Veszprém és Vas megyei települést érintettek. A miniszteri megbízott jelentős eredménynek nevezte, hogy a gazdák bármit termeszthetnek a vörösiszap-katasztrófa után a termőföldeken. A mentesítési feladatok összes költsége 21,2 milliárd forint. A Mal Zrt. Ajka melletti iszaptározójának gátja tavaly október 4-én szakadt át. A vörösiszap három települést öntött el, Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyt. A katasztrófa tíz ember halálát okozta.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!