Az LMP újragondolná a Képtárat

Az LMP a Képtárral kapcsolatban meghozott döntés újratárgyalását kéri. A szeptemberi szombathelyi közgyűlés tárgyalta a Képtár 2012. január 1-től történő átadását a megyei önkormányzatnak és az intézmény integrálását a Vas Megyei Múzeumok Igazgatóságába. A városvezetés úgy határozott, hogy az átadás alaposabb előkészítést igényel, így végleges döntést a közgyűlés elnapolta. A képviselők elfogadták viszont a Képtár létszámának 4 fővel való csökkentését. Hétfőn Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette, hogy a megyei intézmények január 1-től a kormányhoz kerülnek. A bejelentés tükrében az LMP Szombathelyi Csoportja a Képtár létszámának csökkentéséről hozott döntés újra tárgyalását kéri, akár rendkívüli ülés keretében. Ugyanis amíg a végleges döntés nem születik meg, szerintük a létszámleépítést nem szabad végrehajtani.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek