Még mindig nincs biztonságban a Soltis Színház

A nem önkormányzati vagy állami fenntartású színházak idei működési támogatása még mindig nem érkezett meg a társulatokhoz. Már tavaly harminc százalékkal megkurtították ezt az összeget, idén pedig a mai napig nem érkezett meg a megpályázott összeg, az erre a célra szánt pénzt pedig a kormány újra zárolta. A celldömölki Soltis Lajos Színháznak ötmillió forint járna. A társulat szeme előtt hónapokig a bezárás réme lebegett. A kifizetetlen számlák kiegyenlítését egyrészt a társulati tagok vállalásaként, vagyis magánszemélyként felvett kölcsön, illetve a májusban nagy sikerrel megrendezett jótékonysági gála bevétele tette lehetővé. Az így befolyt összeg is véges, így a celli színház újra bajban van. Az idei pénz azonban még mindig nem érkezett meg.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek